Муниципальная премия (лучший режиссер года) вручена Андрею Сергеевичу Лебедю
29 грудня 2009 року в приміщенні Харківського виконкому відбулося вручення премій Харківської міської ради (муніципальна премія). Премію імені видатного українського режисера Мар’яна Крущельницького (кращий режисер року) отримав молодий режисер Харківського театру для дітей та юнацтва Андрій Сергійович Лебедь за створення вистави «Снігуронька» Олександра Островського.
Андрій Лебедь закінчив Харківську державну академію (факультет театрального та кіномистецтва за спеціальністю „Режисер драматичного театру”). В 2006 році, будучи студентом, починає працювати в Харківському театрі для дітей та юнацтва на посаді режисера-постановника.
Першими режисерськими роботами стали казкова вистава „Піргорою Вінні-Пуха” за творами Бориса Заходера і Алана Мілна та „Таємниця Снігової Королеви” Ханса Хрістіана Андерсена за власними інсценіровками. Молодий режисер запропонував власну концепцію казки про Кая та Герду, виставу про нескінчену самотність Снігової Королеви, яка породила в її холодному серці ненависть до людей. На відкритому фестивалі дитячих театрів „ТЮГи-2007” (м. Макіївка) вистава завоювала прихильність глядачів та критиків і стала лауреатом фестивалю.
Набувши певного режисерського досвіду, Лебедь А.С. звертається до класичної драматургії. В 2009 році відбулася прем'єра його нової вистави „Снігуронька" Олександра Островського, весняної казки з філософським підтекстом. Режисер разом з художником-постановником Тетяною Пасечник створив на сцені яскраве, захоплююче, сповнене глибокого смислу, видовище, зосередивши основну ідею на духовному протистоянні головних героїв. Вистава повертала глядачів в дохристиянську епоху, коли віра в божественні сили природи була непорушною. В грудні 2009 року на сцені рідного театру режисер поставив виставу «Повернення», присвячену пам’яті відомого харківського композитора та поета Ірини Губаренко.
В 2008 році на базі Харківського Будинку актора Лебедь А.С. організував «Театр для людей». У виставі «Відьма» за творами «Вій» Миколи Гоголя та Марка Кропивницького та п'єси «Панночка» Ніни Садур молодий режиссер звернувся до теми духовного вибору людини та його залежності від власних переконань та зовнішних обставин.
З 2009 року Лебедь А.С. викладає акторську майстерність в Харківській державній академії культури на факультеті театрального та кіномистецтва.
Щербак Катерина