За перший місяць заходів з декларування зброї до поліцейських Харківщини звернулося 169 громадян
Мешканці Харкова та області задекларували у поліції 190 одиниць вогнепальної зброї та понад 41 тисячу боєприпасів. Серед задекларованого найбільше автоматичної та гладкоствольної зброї. Також є нарізна зброя та пістолети.
Старший інспектор відділу контролю за обігом зброї ГУНП в Харківській області Микола Махно повідомив, що 25 листопада 2024 року вступили в законну силу зміни до Закону України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України». Згідно зі змінами, вогнепальна зброя і боєприпаси до неї, які були знайдені цивільними особами, можуть бути задекларовані в органах внутрішніх справ України.
«Для цього цивільна особа, яка знайшла вогнепальну зброю й основні частини, або боєприпаси до неї, зобов'язана негайно повідомити Національну поліцію за номером телефону 102 або 112 та протягом 24 годин з цього моменту передати її до органів внутрішніх справ у будь-який зручний для неї спосіб для подальшої здачі або декларування, або вказати на її місце знаходження для подальшого вилучення», - повідомив Микола Махно.
У разі, якщо особа виявила бажання задекларувати зброю, то вона звертається із заявою до територіальних підрозділів Національної поліції України. До заяви додаються копії документа, що посвідчує особу, витяг з реєстру територіальних громад про задеклароване або зареєстроване місце проживання, одну фотокартку розміром 3,5 на 4,5 см, копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків та, за наявності, копію документа, що підтверджує проходження цивільною особою військової служби у Збройних силах України або в правоохоронних органах. Також під час подання заяви громадянин передає посадовій особі органу поліції знайдену вогнепальну зброю та боєприпаси для проведення їх фіксації за допомогою засобів, що мають функції фото і відеозапису.
Особи, які задекларували зброю, не пізніше 90 днів після припинення або скасування воєнного стану в Україні, можуть звернутись з заявою та повідомити органи поліції про свій намір набути таку зброю у власність у порядку, передбаченому законом.
Після процедури декларування поліцейські повертають зброю декларанту. Вогнепальна зброя і боєприпаси до неї вважаються законними після їх декларування в установленому порядку.
Також нагадуємо, що наявність у цивільних осіб незадекларованої вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, передбачає кримінальну відповідальність.
Громадяни також можуть здати зброю до поліції. Відповідно до ч. 3 ст. 263 Кримінального кодексу України, особа, яка добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої, не підлягає кримінальній відповідальності.
Мітки: декларування зброї, поліція Харкова