У Харкові відбулася стратегічна сесія із Мінрегіоном
Перша ціль Стратегії розвитку Харківської області - забезпечення високої якості життя населення на території. Вона включає організацію доступної та ефективної надання медпослуг, розвиток освітнього середовища, протидію військовим і безпековим викликам, розбудову системи соціального захисту тощо. Передусім йдеться про посилення обороноздатності Харківщини: фортифікації, системи РЕБ, забезпечення підрозділів ЗСУ.
«Стратегія розвитку області на 2021–2027 роки була схвалена депутатами Харківської обласної ради ще в 2020 році, однак наслідки повномасштабної війни потребують переосмислення та зміни підходів. Оновлення до Стратегії розвитку області розроблялися та створювалися з урахуванням усіх пунктів Плану внутрішньої стійкості країни Президента України Володимира Зеленського. Продовжуватимемо відновлювати зруйноване житло — це найбільший запит населення. А також створювати безпечне середовище у закладах освіти та медицини, покращувати якість послуг і збільшувати охоплення ними жителів області. Після погодження проекту оновленої Стратегії Міністерством розвитку громад подамо його на затвердження Харківською обласною радою.», - зазначив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Другою стратегічною ціллю є забезпечення чистого оточуючого середовища на території області. Харківщина залишається одним із найбільш постраждалих регіонів країни від дій російських окупантів. Ворожі удари по житловій та критичній інфраструктурі і мінування територій безпосередньо впливають на погіршення екологічної ситуації області. Ключовою оперативною ціллю є розвиток систем управління відходами.
Побудова конкурентоспроможної та смарт-спеціалізованої просторової економіки з високою доданою вартістю – третя стратегічна ціль. Ціль передбачає створення сприятливих умов для розвитку економіки Харківської області, а також підтримки місцевого бізнесу.
«Цьогоріч кожне Міністерство сформувало свій портфель секторальних інвестиційних проєктів. До них входять школи, укриття, харчоблоки, лікарні, пренатальні центри тощо. Зараз ми як Міністерство оголосили реалізацію одного з фінансових інструментів – це «Програма відновлення України 3». Він включає 4 блоки – розподілення теплової генерації, водовідведення та водопостачання, житло для ВПО, кластерні і надкластерні лікарні та пренатальні центри. Реалізовувати це плануємо кредитними коштами Європейського інвестиційного банку. Громади можуть подавати свої заявки через платформу DREAM до 25 січня. Пріоритет буде надаватися громадам, які мають готову Стратегію власного розвитку», - зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін.
Забезпечення інвестиційно привабливого клімату в регіоні і створення інноваційної та інвестиційної інфраструктури – четверта стратегічна ціль документа. В своїх оперативних цілях даних пункт передбачає підтримку інноваційних проєктів та розвиток підприємництва.
«Стратегії розвитку регіонів мають заручатися максимальною підтримкою з боку органів центральної влади. Ми разом маємо розв’язувати ті виклики, які постають перед Харківщиною та аналогічними фронтовими територіями країни», - додав Народний депутат України, голова комітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.
П’ята стратегічна ціль документу передбачає забезпечення європейського рівня управління та самоврядування в регіоні. Вона спрямована на розвиток співробітництва і партнерства.
Оновлення документу здійснювалося Харківською обласною військовою адміністрацією із залученням експертів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна та з врахуванням пропозицій громадськості і зацікавлених сторін: підприємств, кластерів, асоціацій, профспілок, депутатів різних рівнів.
Крім того, триває розробка Плану реалізації стратегії. Харківська обласна військова адміністрація вже розпочала роботу зі збору пропозицій для даного плану.
ДжерелоМітки: ХОВА