Відповідно до ст. 11 Загальної Декларації прав людини, прийнятої 10 грудня 1948 р. кожна людина має право вважатися невинною доти, доки її винність не буде встановлена в законному порядку шляхом прилюдного судового розгляду, при якому їй забезпечуватимуть усі можливості для захисту.
Аналогічні положення містяться і у національному законодавстві: Конституцією України (ст. 62) передбачено, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і не встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину".
Ст. 2 Кримінального кодексу України встановлено, що "особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду".
На жаль, станом на 22 грудня 2008 року близькі Руденко Олексія Леонідовича та адвокат, за допомогою якого звернулася його дружина, не мають змоги не тільки з ним зустрітися, у тому числі з метою реалізації його конституційного права на правову допомогу, але навіть не повідомлені належним чином про його місцеперебування.
Наша позиція полягає в тому, що, якщо людина скоїла злочин, то вона має понести покарання.
Проте, на сьогодні ми можемо наголосити тільки на тому, що будь-які висновки можна буде робити лише після вироку суду, що вступив у законну силу.
Источник: www.kharkivoda.gov.ua