Виставка театрального плаката, присвячена знаковій для української культури події, відкрилася днями у ХНАТОБ.
Сезон 1924/25 років став для Харківської опери переломним, оскільки на його відкриття за ініціативою славетної співачки Марії Литвиненко-Вольгемут пішла опера Миколи Лисенка "Тарас Бульба". Це було перше її сценічне прочитання - те, що ми сьогодні називаємо "світовою прем'єрою". З оперного кону щиро й вільно зазвучала українська мова, що свідчило: в театрі вже сконцентрувалися творчі сили, здатні сформувати істинно національний колектив. І менш, як за рік, після великої організаційної і творчої роботи, у Харкові, тодішній столиці України, був відкритий перший національний театр опери та балету. Ця подія радикально змінила вектор розвитку цього виду мистецтва в нашій державі й поклала початок інтенсивному розвитку української оперно-балетної культури.
Через 100 років потому, напередодні святкування ювілею театру і після відзначення століття прем'єри "Тараса Бульби", студенти Харківської державної академії дизайну та мистецтв створили свої варіації на тему плаката до лисенківської опери, продемонструвавши творчу фантазію, оригінальне бачення предмету, знайомство з історією театру, його артистами. Автором ідеї проєкту став керівник художньо-музичної частини Тарас Селіхов, його кураторами - професор, член-кореспондент НАМУ Володимир Лесняк та керівниця літературно-драматургічної частини ХНАТОБ Інга Лобанова. До експозиції виставки увійшли також копії трьох історичних афіш - 1933, 1968 та 2004 років.
Ця акція важлива ще й тим, що вона є кроком до відродження кращих традицій школи харківського театрального плакату, розквіт якої припадає на 1970-80-ті.
Фото Тарас Селихов Татьяна Юрченко
Ігор Тулузов Ольга Евдокимова Эдуард Павленко Dmytro Morozov Армен Калоян
Мітки: ХНАТОБ