Відбулося урочисте відкриття міжнародного фестивалю класичної музики KharkivMusicFest
2 травня, в межах Українського АРТ ХАБу «Мистецька ФОРТЕЦЯ», у безпечному приміщенні Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В. Лисенка, відбулося урочисте відкриття міжнародного фестивалю класичної музики KharkivMusicFest. І наш театр пишається тим, що з моменту заснування є його постійним партнером та учасником. Цей форум став символом незламності культури та сили мистецтва, який навіть у найскладніші часи продовжує радувати харків'ян та гостей міста своєю музичною величчю.
Цього року його меседж «Коди відродження», що символізує надію, віру та прагнення до відновлення навіть у найтемніші часи. Саме ця ідея стала основною мотивацією для організаторів і митців, адже навіть попри всі труднощі, музика залишається потужним інструментом регенерації та об'єднання.
Президент фестивалю Сергій Політучий, звертаючись до присутніх, наголосив на важливості підтримки культурних ініціатив у складні часи. «Цей фестиваль лікує душу харків’ян. Він став символом відродження для нашого міста, і завдяки величезній роботі міської влади, волонтерів, митців, ми маємо можливість створювати свято навіть у такий важкий період», – додав він. А також особливу вдячність висловив усім тим, хто приходить на ці заходи, адже оплески глядачів і щасливий блиск в їхніх очах надихає на подальші творчі звершення.
У церемонії відкриття фестивалю взяв участь міський голова Ігор Терехов, який подякував організаторам та учасникам за відданість справі, адже навіть повномасштабна війна не стала на заваді культурного розвитку міста. «Тематика цього фестивалю дає надію на життя. Я впевнений, що на нас чекає славне майбутнє мистецького Харкова», – зазначив він.
Генеральний директор-художній керівник театру Ігор Тулузов, один із засновників і співоганізаторів KharkivMusicFest, акцентував увагу на тому, що навіть під обстрілами Харків продовжує жити майже повноцінним життям, і цей форум вже став важливою частиною культурного відновлення міста. «Завдяки нашим захисникам ми маємо можливість збиратися на мистецьких заходах і відчувати смак життя», – сказав він.
Цього вечора на сцені фестивалю виступала наша землячка, неймовірна скрипалька, народна артистка України, Богдана Півненко, яка вже втретє бере участь у ньому. Особливий зв'язок з Харковом має і Національний ансамбль солістів "Київська камерата", який вдруге виступає на відкритті KharkivMusicFest.
Ексклюзивною подією концерту стала українська прем’єра циклу «Листи до друзів» — глибоко особистої та зворушливої роботи Гії Канчелі, геніального композитора нашого часу, чия музика звучить на всіх континентах у виконанні провідних оркестрів і солістів світу. Цей цикл представив особливий гість заходу - всесвітньо відомий канадський кларнетист Юліан Мілкіс, який є учнем легендарного Бенні Гудмана.
Дуже проникливо та віртуозно музика Гії Канчелі прозвучала у виконанні Юліана Мілкіса у супроводі «Київської камерати». Це було не просто виконання – це була розмова душі з кожним слухачем. Мелодії, що лилися з його кларнета, пронизували серце і відгукувалися глибокими емоціями. Це було наче співом душі самого композитора, а кожна нота була сповнена глибини, болю, і водночас надії.
У програмі концерту прозвучали також твори двох українських композиторів. Публіка почула музику Валентина Бібіка, класика української музики, одного з лідерів харківської композиторської школи. Солірували народні артистки України Богдана Півненко (скрипка) та Катерина Супрун (альт). Також був представлений твір популярного і досвідченого сучасного композитора Олександра Родіна.
За диригентським пультом цього вечора був Олег Маринченко.
Організатори KharkivMusicFest сподіваються, що на його подіях кожен із слухачів віднайде свій код відродження. Адже музична весна у Харкові розквітає щороку, навіть тоді, коли той лютий 22-го року не закінчується. Попереду на нас чекає ще багато цікавих зустрічей та відкриттів як у рамках фестивалю, так і за його межами.
Фото Татьяна Юрченко
Ігор Тулузов Ольга Евдикимова Эдуард Павленко Армен Калоян
Мітки: ХНАТОБ, СХІД OPERA