фото
Наші бабусі, певно, не знали про такий фрукт. Адже в часи їхньої юності його не було на поличках наших магазинів. Та й ківі доволі молодий, бо з'явився лише в середині XIX століття. Садівник-аматор із Нової Зеландії Олександр Еллісон окультурив актинідію приємну Actinidia deliciosa, ліани з роду актинідієвих. Свою назву ківі отримав завдяки зовній схожості з пташкою, яка мешкає у Новій Зеландії.
Насправді ківі - не зовсім фрукт, а ягода, яка росте на ліанах. Ліана ківі обвиває дерева та має довжину до 7,5 метрів, завширшки кущ може досягати до 4,5 метрів з овальними зеленими листочками до 25 см. В основному ківі вирощується в Новій Зеландії, Чилі, Італії. Але його плантації і в інших країнах. Навіть в Україні його почали вирощувати в невеликих об'ємах. За популярністю ягода посідає друге місце в Європі після ананасу серед екзотичних плодів.
Цікаво, ща навіть після зривання ягоди ківі, вона продовжує рости та дозрівати. А ще це універсальний продукт, який чудово поєднується із будь-якими стравами.
Чому так важливо їсти ківі
Сьогодні про ківі відомо досить багато, щоб його дослідження продовжували представляти серйозний інтерес для лікарів, фармацевтів і косметологів.
- Ківі містить велику кількість вітаміну С (більше, ніж в апельсинах), міді, калію, антиоксидантів, вітаміну Е і вітаміну К. Їсти його можна навіть зі шкіркою.
- Цей фрукт має низьку калорійність – всього 61 калорія на 100 грамів сирого плоду. Тож це ідеальний продукт, якщо ви бажаєте схуднути. У ківі багато води, він відіграє важливу роль у метаболізмі жирів, регулює рівень холестерину та цукру в крові.
- Ківі контролює тиск та запобігає згортанню крові. При цьому 2-3 плоди ківі на день можуть замінити таблетку аспірину, яку рекомендують вживати для профілактики серцево-судинних захворювань.
- Ківі є джерелом харчових волокон, які сприяють регулярному травленню і запобігають закрепам. Також у ківі міститься фермент актинідин, який, як показують дослідження, покращує розщеплення і перетравлення деяких білків.
- Ківі може допомогти контролювати симптоми астми та знизити кров'яний тиск.
- Вживати ківі радять і косметологи, адже це позитивно впливає на стан шкіри.
- А ще ківі неймовірно смачний! Існує багато рецептів приготування страв, куди входить цей інгрідієнт.
Треба пам'ятати
Ківі корисні та безпечні для більшості людей. Однак у деяких може бути алергія на ківі або синдром латексу-фрукта, коли люди з алергією на латекс можуть також реагувати на ківі. Якщо у вас є підозри на алергію, проконсультуйтеся з лікарем або дієтологом перед вживанням ківі.
Мітки:
ківі