Постійна втома. Як боротися?
Причини виникнення постійної втоми
-
Низька фізична активність;
-
Низький рівень необхідних вітамінів, дефіцит заліза тощо;
-
Депресія, вигорання, пригнічення тощо;
-
Поганий сон;
- Погане харчування.
Як психологічний стан впливає на відчуття втоми?
Негативні та довготривалі психологічні процеси можуть формувати різноманітні психологічні проблеми. Це втомлює та знижує рівень енергії. Люди, які негативно ставляться до життя, можуть відчувати втому і безсилля. А це впливає на їх роботу і повсякденне життя.
Стрес та тривога часто викликають втому, навіть якщо не працювати фізично. Стрес збільшує рівень гормонів, які стимулюють викид адреналіну та кортизолу, що спричиняє зменшення рівня енергії і втому.
Часто психологічні проблеми можуть впливати на нашу здатність до самоконтролю та самодисципліни. Це призводить до розпаду режиму дня і порушення ритму сну.
ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) - це психічний розлад, який виникає після травм або насильства. Це має вплив на відчуття постійної втоми, розлад сну, біль в тілі.
Ще однією з причин цієї проблеми є стан депресії. Людина постіно втомлена, сумна, не реагує на радісні події.
Як покращити свій стан та відчувати більше енергії?
Спочатку треба визначити причину свого стану. З цим допоможе спеціаліст. Разом ви доб'єтеся швидших і кращих результатів. Крім цього, важливо налагодити режим сну, займатися фізичною активністю та правильно харчуватися. Старайтеся уникати стресів та емоційного виснаження. Спробуйте заняття спортом чи танцями, медитацію, масаж, йогу. Уникайте вживання алкоголю та нікотину, вони не приносять користі, а от посилити хронічну втому та додати проблем зі здоров'ям можуть. Перевірте рівень вітамінів та мінералів у вашому організмі. Можливо чогось бракує і саме в цьому корінь проблеми.
Мітки: хронічна втома, постійна втома